RSS
środa, 01 marca 2006
ANDRZEJ LEPPER TEST NA SPOSTRZEGAWCZOŚĆ ;)

Z sieci wyszperane, tym razem test na spostrzegawczość - cecha która przydaje się czasem w codziennej pracy informatyka ;)

00:20, doomboy
Link Komentarze (10) »
wtorek, 28 lutego 2006
GADU GADU RAPORT SPECJALNY
POZIOM TRUDNOŚCI: ŁATWY
Do dziś niezrozumiała jest dla mnie polularność komunikatora internetowego Gadu-Gadu, na tle innych programów prezentuje się przeciętnie (błędy, niestabilność etc.), mimo to w Polsce króluje niepodzielnie, dlatego postanowiłem zebrać i przedstawić mniej i bardziej znane tajniki Gadu-Gadu (wtajemniczonych z góry przepraszam za słowo tajniki :) )

- jak tu gadu gadu bez Gadu-Gadu :) - czy możemy skorzystać z gadu-gadu gdy na komputerze nie mamy zainstalowanego komunikatora (np. w szkole, w pracy, w biurze). Opdowiedź: TAK - nie musimy mieć zainstalowanego GG. Od kilku miesięcy gadu umożliwia korzystanie z komunikatora tylko za pomocą przeglądarki internetowej :) - http://web.gadu-gadu.pl/

- pionowe opisy gadu-gadu: jest to możliwe do wykonania, oczywiście natychmiast znalazła się grupa allegrowiczów, która za skromne 2 złocisze napisała, a właściwie skopiowała poradnik jak tego dokonać, ja za porade nie wezmę ani grosza ;), ale żeby nie pisać tego co po polsku w necie jest już napisane to zapraszam do lektury: http://www.programosy.pl/?s=art&id=1

- uciążliwa reklama - łatwo można pozbyc sie reklamy, w tym celu musimy ściągnąć a następnie uruchomić program Banner Killer. Instrukcja obsługi jak i sam program zanajduje się tutaj: http://www.kretpage.republika.pl/baner_killer.htm

- infobot - nie od parady zaznaczyłem na czerwono, jest to specjalny numer gadu gadu, który poinformuje nas o pogodzie, sprawdzi kto ma dzisiaj imieniny, wyświetli numery lotka, poda program telewizyjny i wiele wiele innych. NUMER INFOBOTA: 3217426 aby sprawdzić np. prognozę pogody wpisz pogoda! lista dostępnych komend, wpisz pomoc!

- ggBot (w opracowaniu)
http://harvester.iglu.cz/win/index.php?nielicz=1

- generator literek - cuś dla ludzi z młodzieńczą fantazją, z emotikon (emotikony to te wszystkie buźki i inne obrazki) utworzony zostanie napis - fachowy termin owego napisu to GGArt ;)
http://www.kretpage.republika.pl/generator.htm

cdn. w miarę upływu czasu będe dopisywał nowe, także raport specjalny jest wciąz otwarty
21:33, doomboy
Link Komentarze (3) »
OGAME PRZYJACIEL CZY WRÓG
Mam złą wiadomość, po roku przerwy postanowiłem wznowić bloga i poruszyć nowe tematy :), jedną z przyczyn mojej długiej nieobecności okazała się darmowa gra internetowa www.ogame.pl - strategia czasu rzeczywistego, polecam wszystkim a jednocześnie odradzam, bo uzaleznienie od tej gry pozostaje kwestią czasu :)

Pozdrawiam
DoomBoy wyleczony ogamowiec :-)
20:11, doomboy
Link Komentarze (1) »
czwartek, 27 stycznia 2005
HASŁA GG i TLENU

POZIOM: ŁATWY

Jeżeli zapomnieliśmy hasła do komunikatora Gadu Gadu lub Tlenu na naszym komputerze lub jeśli mamy ochotę złamać hasło innym użytkownikom powyższych programów, na komputerze na którym pracujemy (proceder nielegalny, dlatego zapewne tak kuszący ;)) to nic straconego. Najpierw ściągamy program Gadu-Gadu & Tlen Password Readers, znajdziemy go tutaj: http://www.powergg.digi.pl/ (program do pobrania znajduje się po lewej stronie w tabelce pobierz). Ściągnięty program rozpakowujemy i umieszczamy na dowolnym dysku, w dowolnym katalogu, np. na dysk C:\ do katalogu Pass (ścieżka C:\Pass\)  (znajdują się tam dwa pliki exe, gpr.exe - odczytuje hasło gadu gadu, tpr.exe - odczytuje hasło tlenu). Dane potrzebne do rozszyfrowania hasła znajdują się w plikach - dla Tlenu jest to plik profiles.dat (znajduje się w katalogu, gdzie zainstalowany jest tlen), dla gadu gadu config.dat (dla 98, Me w katalogu gdzie zainstalowany jest GG, dla XP w w ustawieniach naszego (lub nie :)) profilu). Należy skopiować ten plik do katalogu, w którym znajdujką się nasze wcześniej ściągnięte i rozpakowane pliki (gpr i tpr). Pora odczytać hasło. Otwieramy konsolę (Menu Start\Uruchom i wpisujemy command wciskamy OK). Na otwartą konsolę przeciągamy plik - dla gg gpr.exe, a dla tlenu tpr.exe, następnie wciskamy jedną spację i wpisujemy: dla gg config.dat, a dla tlenu profiles.dat. Sukces, program wyświetlił hasło. Dokładny opis po polsku znajduje się również w plikach tekstowych dołączonych do programu.

środa, 26 stycznia 2005
TELEFON MICROSOFT`U

NA LUZIE

A oto najnowsze zdjęcie prototypu telefonu komórkowego według pomysłu i projektu Billa G, w wyniku współpracy firmy Ericsson i Microsoft powstało to oto cacko :)

12:54, doomboy
Link Komentarze (3) »
poniedziałek, 24 stycznia 2005
KSIĄŻKI INFORMATYCZNE

Często słyszę pytanie skąd mogę ściągnąć jakieś ciekawe książki informatyczne. Odpowiedzi są trzy:

1] Z księgarni internetowej, największą taką księgarnią jest http://www.helion.pl - jest to najbardziej uczciwe rozwiązanie. 

2] Z sieci p2p (np. program Shareaza) - znajdziemy tam praktycznie większść pozycji (niestety ogromna większość w języku angielskim).

3] Ze stron internetowych, spory zbiór książek do pobrania za darmo znajdziesz pod adresem: http://stud.wsi.edu.pl/~webber/czarny/?link=ebooks (jeżeli używasz menedżera downloadu to niektóre z nich mają problem ze ściągnieciem tych plików, dlatego na danej pozycji kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz zapisz jako) - niestety takie witryny dość szybko znikają, więc korzystajcie póki link "żyje" :).

12:20, doomboy
Link Dodaj komentarz »
ŁAMACZ HASŁA

POZIOM TRUDNOŚCI: ZAAWANSOWANY

Co zrobić jeżeli BIOS komputera chroniony jest hasłem. Z taką sytuacją mamy doczynienia praktycznie we wszystkich szkołach, kafejkach i wielu instytucjach, może się również zdarzyć że na swoim komputerze założymy hasło na BIOSA i ... zapomnimy (wiadomo pamięć ludzka jest ulotna). Jak usunąć takie hasło? Ktoś powie, iż najprościej jest rozkręcić komputer i przestawić odpowiednią zworkę ... no tak ale co zrobić gdy pracujemy na laptopie, gdy nasz komputer ma założoną plombę, gdy nie mamy możliwości rozkręcenia kompa (szkoła ;)), gdy posiadamy stary model płyty głównej (bez możliwości przestawienia zworki) i wreszcie gdy nie bardzo się orientujemy jak wygląda komputer w środku :) - odpowiedź jest prosta należy przygotować odpowiednią dyskietkę z programem, która po włożeniu do komputera złamie każde hasło nałożone na BIOS niezależnie od wersji BIOSU jaką posiadamy. Do dzieła! KROK1 Przygotowujemy w Windows dyskietkę startową: SPOSÓB[A] - (tylko dla WINDOWS 98, Me) Panel Sterowania/Dodaj lub Usuń Programy przechodzimy na zakładkę Utwórz dysk startowy i klikamy Utwórz dysk SPOSÓB[B] -formatujemy naszą dyskietkę, klikamy prawym przyciskiem myszy na ikonce dyskietki i wybieramy formatuj  (przy czym w polu utwórz dysk startowy systemu MS-DOS należy wstawić ptaszka). KROK2 Ściągamy odpowiedni program, który zresetuje nasz CMOS, np. killcmos ze strony: http://www.spat.pl/drivery.html - znajdziesz tam również kilka innych bardzo ciekawych narzędzi (ważne - zanim uruchomisz program doczytaj do końca, szczególnie przeczytaj uwagi) następnie rozpakowujemy plik rar i umieszczamy ten program na naszej dyskietce. KROK3 Modyfikujemy plik autoexec.bat (prawy przycisk myszy i wybieramy Edytuj) i po @echo off (przechodzimy na koniec pierwszej lini i wciskamy ENTER) piszemy A:\killcmos.com zapisujemy zmiany (plik\zapisz). Dyskietka gotowa do użycia (wkładamy ją do napędu i uruchamiamy ponownie komputer). UWAGI! (1) Program resetuje CMOS (zlikwidowane zostanie nie tylko hasło, ale również aktualna data, w niektórych płytach głównych przywrócone zostaną fabryczne ustawienia taktowania procesora FSB) (2) Program killCMOS zadziała również w przypadku gdy zostanie uruchomiony z Windows 98 lub Me, nie zadziała w XP, NT, 2000 i 2003 (3) Gdy uruchomiliśmy program (obojętnie czy uruchomiony program został z dyskietki czy Windowsa 98, Me ...) należy ponownie uruchomić komputer, wówczas zatrzyma się strona startowa i zarząda naciśnięcia klawisza (najczęściej F2) - naciśnijmy. (4) Nieczęsto to się zdarza ale gdy stwierdziliśmy, że po użyciu programu "zmalał" nam zegar procesora, to wchodzimy do BIOSA i ustawiamy parametr FSB na odpowiedni dla posiadanego przez nas procesora. (5) Program jest bezpieczny, ale za ewentualne szkody odpowiedzialności nie biorę ;), dlatego przed użyciem warto wiedzieć: jaki zegar procesora posiadasz, jakim klawiszem wejść do BIOSA :) i otto (chyba że "łamiesz" hasło na nie swoim komputerze :) ). (6) Warto poczytać: http://sbs.2p.pl/16.html

11:56, doomboy
Link Komentarze (1) »
sobota, 22 stycznia 2005
PANORAMA FIRM

Niedawno zadzwonił do mnie kolega (oznaczmy go symbolem Marek W, jak czyta to pozdrawiam ;) ) z prośbą o podanie numeru do firmy X znajdującej się w Moczydłowie. Nieco zdezorientowany ową prośbą wycedziłem -"Ale przecież ty masz internet", w słuchawce zapadła głęboka, porażająca cisza ... No właśnie ilu z nas posiadając tak wspaniałe medium jakim jest Internet, wertuje godzinami panoramę firm w poszukiwaniu określonego numeru danej firmy. Baa jeżeli szukamy numeru z innego województwa pozostaje tylko zadzwonić na informację. Koniec problemów, papierowym panoramom firm mówimy stanowcze NIE :) (niestety TP zrezygnowała z podawania numerów osób prywatnych w internecie :( ). Ta strona pozwoli wyszukać nam numer nawet najmniejszej firmy http://pkt.onet.pl - choćby małego osiedlowego sklepiku czy fryzjera.

20:29, doomboy
Link Komentarze (2) »
piątek, 21 stycznia 2005
SEXY ERROR

NA LUZIE

Gdy pojawi się blue screen? Nic innego nie pozostaje jak zastosować niezwykle przyjemną kombinację Ctrl + Alt + Del :)

12:59, doomboy
Link Komentarze (1) »
PROBLEM Z SERVICE PACK2

POZIOM TRUDNOŚCI: ŁATWY

Jeżeli system nie chce zainstalować Service Packa (zarówno SP1 jak i SP2, niezależnie czy instalujemy ServicePacka z pliku, czy też po przez witrynę internetową microsoftu) to oznacza, że klucz rejestracyjny (wpisywany podczas  instalacji XP) znajduje się na czarnej liście Microsoftu (brzmi groźnie ale spokojnie :)). Prawdobodobnie używany klucz został użyty już przez wielu użytkowników Windows. Istnieją dwa sposoby rozwiązania. Pierwszy jeżeli dysponujesz oryginalnym Windowsem zadzwoń do pomocy technicznej (i zgłoś problem, wówczas przydzielą ci nowy klucz rejestracyjny do Windowsa), drugi sposób dotyczy przypadku gdy zainstalowany XP-ek jest nielegalny (wybór zawsze należy do człowieka). Mianowicie pobierz program do zmiany klucza rejestracyjnego. Np. Windows XP Keygen Key Change. (przy pobieraniu zwróć uwagę czy crack jest zgodny z twoją wersją systemu Home lub Proffesional). Po uruchomieniu cracka pojawi się okno DOS, które prosi cię o naciśnięcie dowolnego klawisza - wciśnij, pojawia się okno do ponownej aktywacji Windows wybierasz opcję rejestracji telefonicznej i podajesz dobry nowy klucz rejestracyjny który znajdziesz w: SPOSÓB [A] Pliku tekstowym dołączonym do cracka *.txt, *.nfo ... lub SPOSÓB [B] W oknie dosa (po naciśnięciu dowolnego klawisza została wygenerowana lista kluczy).  Przy czym nie zawsze wszystkim działają klucze wygenerowane przez sposób B, dlatego dużo pewniejszy jest sposób A.

12:00, doomboy
Link Komentarze (1) »
 
1 , 2
| < Maj 2018 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
Zakładki: